PARK LINOWY NA DRZEWACH

Park linowy na drzewach to tor przeszkód zawieszony na wysokości od 1m do 15m, składający się z takich przeszkód jak ruchome belki, mosty Birmańskie, Tybetańskie, sieci oraz wiele innych. Podczas konfiguracji parku linowego można zaprojektować kilka tras o różnym stopniu trudności. Z reguły parki linowe na drzewach mają charakter rekreacyjny w odróżnieniu od parków na palach, które częściej są budowane z myślą o edukacji (wyjazdy motywacyjne dla typu TEAM BUILDING).

Łatwy w obsłudze system asekuracyjny gwarantuje wszystkim klientom optymalne bezpieczeństwo i dobrą zabawę. W parkach rekreacyjnych montowane są dwa rodzaje systemów asekuracyjnych, zapewniających klientom bezpieczeństwo: system standardowy oraz system EXPOGLIEDER® (opis poniżej). Systemy te zawieszone są na drzewach, pomiędzy poszczególnymi przeszkodami w taki sposób, aby każdy uczestnik miał możliwość wyprzedzenia lub przepuszczenia innych osób- wszystko według życzenia! Korzystanie z parku nie wymaga od klientów żadnej nadzwyczajnej sprawności fizycznej.

Aby móc skorzystać z parku linowego należy przejść pomyślnie szkolenie na ziemi i dopiero pozwolenie instruktora upoważnia daną osobę do zabawy w na wysokości. Każdy uczestnik przechodzi park samodzielnie. Wybór trasy zależy od klienta. Dobra zabawa, przygoda i mnóstwo emocji jest zagwarantowane!!!

 
     
 
 

PARK LINOWY NA PALACH

Park linowy na palach to wysokościowy tor przeszkód, które mogą się znajdować na wysokości od 8m do 12m. Park ten ma najczęściej charakter szkoleniowy (wyjazdy motywacyjne dla typu TEAM BUILDING), choć istnieją obiekty wybudowane na palach w celu rekreacyjnym.

Parki na palach mogą zostać wyposażone, podobnie jak parki na drzewach, zarówno w system standardowy, umożliwiający uczestnikom samodzielną asekurację podobną do systemu Via Verrate, czyli słynnych włoskich „Żelaznych perci” jak również asekurację TOP ROPE oraz w system typu EXPOGLIEDER®, nie wymagający od uczestnika samodzielnego przepinania się.

Parki tego typu stawiane są najczęściej na terenach pozbawionych drzew lub w okolicy hoteli, ośrodków szkoleniowych czy pensjonatów. Korzystanie z parku nie wymaga od klientów żadnej nadzwyczajnej sprawności fizycznej. Nie ma też reguł, jak radzić sobie z poszczególnymi przeszkodami- nauka przez doświadczenie !!! Z parku linowego można korzystać cały rok.

 

PARK LINOWY TYPU FLAYING FOX

Park linowy typu Flying Fox to nowoczesny rodzaj pochodzącego z Ameryki Południowej znanego Canopy Trails. Dzięki tej atrakcji wszyscy klienci mają możliwość pojeżdżenia na linach do woli. Długość poszczególnych przejazdów jest zależna od terenu, na którym jest budowany park. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem asekuracyjnym w tego typu obiektach jest System Expoglider®, ktory umożliwia bezpieczne „szybowanie” między drzewami oraz pewne lądowanie na platformach.

System ten gwarantuje wszystkim klientom optymalne bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Korzystanie z parku nie wymaga od klientów żadnej nadzwyczajnej sprawności fizycznej. Park typu Flying Fox może być zbudowany jako samodzielny obiekt, może też stanowić uzupełnienie parku linowego na drzewach lub na palach.

 
 
 

Parki Linowe  I  Imprezy Integracyjne  Budowa Parków Linowych  Programy dla Szkół  Kontakt   

                                                                                    Projekt, zdjęcia, utrzymanie i wykonanie strony www - Marek Landowski - www.marlan.pl