PROGRAMY DLA SZKÓŁ

Czym jest „przygoda edukacyjna” ?

„zostać wychowanym, lecz nie przez słowa,
mowy, upomnienia, nagany czy kary,
lecz przez przeżycia.”

August Aichborn

Drodzy Państwo !

Dajcie dzieciom możliwość odkrycia siebie samych. Pozwólcie im przeżyć triumf i porażkę. Wyznaczcie im odpowiedzialnie zadania tak, aby nie zawiedli i rozwijajcie ich fantazję.

Przygody stały się w dzisiejszych czasach rzadkością.
Program „przygody edukacyjnej” jest uzupełnieniem oraz alternatywą dla tradycyjnych metod nauczania i wychowywania. Ma on na celu pomóc młodym ludziom odnaleźć wartości ponadczasowe. Poprzez kontakt z naturą , przygodę oraz nowe doświadczenia kształtuje on:

• umiejętność respektowania i szanowania innych ludzi
• umiejętność akceptacji siebie samego
• zgodność własnych uczuć, myśli i czynów
• zrozumienie potrzeb, myśli i uczuć drugiego człowieka
• umiejętność pokonywania barier
• umiejętność wydawania poleceń
• umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów
• zdolność do kooperacji i integracji
oraz wiele innych.

W PROGRAMIE

Zajęcia kooperacyjne, czas trwania 2-3 godz.:

„Poza światem” – to gra integracyjna polegająca na przedostaniu się całej grupy z „bezludnej wyspy” na inną, obfitującą we wszystkie rozkosze tego świta. Po drodze na śmiałków czekają niebezpieczne pułapki, które mogą być pokonane tylko wspólnymi siłami.

 „Sieć pajęcza” – grupa ma do pokonania olbrzymią sieć pajęczą przedostając się na drugą jej stronę przez jej otwory. Najmniejsze nawet dotknięcie którejkolwiek z części powoduje, że grupa musi zacząć od początku.

Wszyscy na pokład: Zadaniem grupy jest przedostanie się z „bezludnej wyspy” na pokład okrętu, który zabierze ją z powrotem do domu. Cała trudność polega jednak na tym, że na pokład „frachtowca” prowadzi tylko jedna jedyna, ukryta głęboko w tropikalnych lasach droga, którą należy odnaleźć (mata w formie pól szachownicy- należy stąpać tylko po określonych polach, które zna tylko instruktor prowadzący).

Nad przepaścią: Zadaniem grupy jest przedostanie się na „drugą stronę przepaści” pokonując ja poprzez belkę stanowiącą prowizoryczny most (30 cm nad ziemią). Dodatkowo grupa jest podzielona według pewnych kryteriów i musi dokonać zamiany miejsc stojąc na moście i nie spadając z niego

Big –A – zadaniem uczestników jest przetransportowanie wspólnymi siłami jednej osoby z punktu A do B (ok 20 metrów) za pomocą urządzenia przypominającego olbrzymią literę A, do której przyczepione są długie liny, które trzymają wszyscy członkowie grupy.

Skarb na środku stawu: zadaniem grupy jest wydobycie skarbu spoczywającego na dnie olbrzymiego stawu. Do dyspozycji uczestników zostanie oddany odpowiedni sprzęt, za pomocą którego grupa będzie musiała wydostać drogocenny ładunek. Jedynym utrudnieniem jest fakt, że nikomu nie będzie wolno dotknąć powierzchni wody.

Park Linowy, czas trwania 3-4 godz.:

Zadaniem grupy będzie pokonanie toru przeszkód na wysokości składającego się z takich przeszkód jak mosty birmańskie, tybetańskie, latające belki, tyrolki, pionowe sieci, ruchome kładki i wiele innych. Zanim jednak ktokolwiek wejdzie na wysokość, weźmie udział w szkoleniu z zasad posługiwania się sprzętem alpinistycznym takim jak lonża, bloczek zjazdowy, uprząż itp.

CENNIK

Zajęcia kooperacyjne:

Gr. 15-20 osób – 70zł/os.
Gr. 21-30 osób – 65zł/os.
Gr. 31-40 osób – 60zł/os.
Gr. 41–50 osób – 55zł/os.

Park Linowy:

60zł/os. 2 trasy, ponad 40 atrakcji, najnowocześniejszy, automatyczny system asekuracyjny niemieckiej firmy Bornack, uniemożliwiający wypięcie się ze stalowej liny asekuracyjnej, uprzęże pełne – zarówno część biodrowa jak i piersiowa z wyżej zamocowanym punktem centralnym uniemożliwiającym zawiśnięcie głową w dół, kaski, wykwalifikowana obsługa w zakresie ratownictwa wysokościowego oraz pierwszej pomocy).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)